Pinigų skolinimas kitiems

Pinigų skolinimas arba tarpusavio skolinimas leidžia jums gauti pajamas (palūkanas) už žmonėms ar verslams paskolintus pinigus. Šiai veikla reikalingas pradinis kapitalas.

Kaip veikia pinigų skolinimas?

Jūs uždirbate pinigus iš žmongus ar verslo (toliau „paskolos gavėjai“), kuriam reikia paskolos. Paskolos gavėjas registruojasi į interneto puslapį kuriame galima pasiskolinti pinigų. Jūsų darbas yra įvertinti paskolos gavėjo situaciją pagal jo pateiktą informaciją ir nuspręsti ar paskolinsite jam pinigų. Jūsų atlygis (dažniausiai tai bus metinė palūkanų norma arba MPN) bus nurodytas prie paskolos.

Interneto puslapis, kuriame renkasi darbdaviai ir darbuotojai, uždirba apmokestindamas paskolos gavėjus ir antrinėje rinkoje parduodamas paskolas.

Ši investavimo forma yra dar ganėtinai jauna, tačiau pasaulyje ir Lietuvoje ji sparčiai plinta.

Pinigų skolinimo ypatumai

Ši investavimo forma sparčiai populiarėja pasaulyje, nes ji suteikia galimybę paskolų gavėjams skolintis pigiau, o investuotojams uždirbti didesnes palūkanas nei banko indėliai. Apie tarpusavio skolinimo rinkos augimą daugiau galite paskaityti VŽ.lt straipsnyje.

Jog galėtumėte pradėti skolinti reikia:

  • Turėti pinigų, kuriuos galite paskolinti.
  • Turėti galimybę įšaldyti pinigus gana ilgam laikotarpiui (3 – 60 mėnesių). Norėdami pinigus išgryninti anksčiau, paskolą turėtumėte parduoti kitam investuotojui antrinėje rinkoje.
  • Būti pilnamečiu, jog savo vardu galėtumėte sudarinėti sutartis.

Ko reikėtų pasisaugoti skolinant savo pinigus?

  • Reikėtų vengti skolinti daug pinigų vienam paskolos gavėjui. Tai padidina jūsų riziką, jog pinigų neatgausite.
  • Reiktų vengti skolinti pinigus tik vienoje platformoje. Tai padidina jūsų riziką, jog platformai blogai atlikus paskolos gavėjų analizę, jūs paskolinsite prasčiau.

Kiek galima uždirbti skolinant pinigus kitiems?

Kadangi čia daugiausiai dirba jūsų pinigai, o ne laikas, uždarbis labai glaudžiai susijęs su jūsų turimų pinigų kiekiu. Palūkanos svyruoja nuo 6 iki 40 ir daugiau procentų per metus, priklausomai nuo paskolos gavėjo kredito reitingo.

Uždarbis: apie 6% – 12% / metus.

Pinigų skolinimas – kaip pradėti?

Užsiregistruokite į vieną iš žemiau nurodytų tarpusavio pinigų skolinimo platformų (rekomenduojame Savy dėl to, kad jie gyvuoja jau ilgiausią laiką). Tuomet jums reikės susikurti Paysera sąskaitą. Tai padarę, investavimo sąraše galėsite pasirinkti jums patinkančius žmonių prašymus juos finansuoti. Jeigu kils klausimų ar reikės pagalbos, būtinai kreipkitės – padėsiu kuo galėsiu!

Patartina nustatyti automatinį investavimą, nes mažesnės paskolos yra automatiškai finansuojamos ir jūs nespėsite rankiniu būdu paskolinti pinigų.

Tarpusavio skolinimo platformų Lietuvoje sąrašas (pagal įkūrimą)

  1. Savy. Veiklą pradėjo 2014 metų rugpjūtį.
  2. Finbee. Veiklą pradėjo 2015 metų rugpjūtį.
  3. Ok.lt. Veiklą pradėjo 2015 metų lapkritį.
  4. Paskolų klubas.
  5. Manu.

Daugiau apie tarpusavio skolinimą


Nekantriai lauksiu jūsų komentarų ar pastabų apie šį darbą ir straipsnį!
Jeigu manote, kad informacija netiksli ar straipsnį reikėtų papildyti – rašykite.