Atsiliepimai apie FinBee tarpusavio skolinimo platformą

Mano, kaip investuotojo, atsiliepimai apie FinBee tarpusavio skolinimo platformą yra didžiąja dalimi teigiami. Nepaisant keletos erzinančių niuansų apie šią platformą galiu atsiliepti vien teigiamai. Pritariu šios įmonės vizijai ir vertybėms. Pagrindiniai 2 mano vertinimo kriterijai yra (1) finansinė grąža ir (2) automatinis skolinimas.

Trumpai apie FinBee

Finbee yra antroji Lietuvoje įsikūrusi tarpusavio skolinimo (p2p lending) platforma su aiškiomis vertybėmis. Jie gyvuoja nuo 2015 metų rugpjūčio ir straipsnio rašymo metu buvo pritraukę virš 4000 investuotojų – panašiai tiek kiek ir Savy tarpusavio skolinimo platforma, kuri įsikūrė metais anksčiau (nuoroda į Savy duomenis – Investuotojų statistika). Vadovas Laimonas Noreika rašo tinklaraštį apie tarpusavio skolinimą, kuriame gausu naudingos informacijos ir rinką išmanančio specialisto įžvalgų.

FinBee finansinė grąža

Pirmąjį įnašą į šią platformą atlikau 2016.08.17. Nuo to laiko, automatinio investavimo būdu paskolinau 98 kartus.

Mano FinBee investicijų apžvalga
Mano FinBee investicijų apžvalga.

Vidutinė mano asmeniškai išduotų paskolų palūkanų norma – 23% (Paskolų klubas – 22%, Savy – 43%). Visos pasyvios pajamos, kurios generuoja daugiau nei 12% metinės grąžos patenkina mano finansinės grąžos reikalavimus. Taip pat jaučiuosi saugus žinodamas apie FinBee kompensacinį fondą, kuris užtikrina mano investicijų patikimumą.

Atsiliepimai apie FinBee automatinį skolinimą

Vienas iš FinBee privalumų ir tuo pačiu trūkumų yra aukciono modelis skolinant klientams (kuomet vartotojai gali siūlyti palūkanų normą už kurią bus skolinami pinigai). Šiuo metu Lietuvos tarpusavio skolinimo platformų rinkoje yra dar ganėtinai aukštos palūkanos tiems kas nori pasiskolinti pinigus. Prognozuojama, jog ateityje palūkanos mažės.

Gera žinia tai, jog Finbee aukciono modelis leis šį mažėjimą padaryti nuoseklų palūkanų normos nustatymą perleisdamas investuotojams. Bloga žinia – reikia išleisti šiek tiek daugiau laiko mokantis apie automatinio skolinimo nustatymus. To nepadarius pirmasis pasiūlymas būna atmestas ir į paskolą nesuinvestuojama („iš akies“ taip nutinka su 50% paskolų), todėl pinigai įdarbinami lėčiau ir grąža yra mažesnė. Informaciją apie tai Kontr_Pasiūlymus ir automatinio skolinimo nustatymus galite rasti čia.

Kiti FinBee tarpusavio skolinimo platformos aspektai

Erzinantis šios platformos aspektas yra gausybė automatinių pranešimų. „Iš akies“ paskaičiavus per dieną gaunu iki 10 automatinių pranešimų apie sėkmingą ar nesėkmingą sandorį. Išbandžiau vienintelį nurodyti būdą kaip atsisakyti šių laiškų atsakydamas į gautą laišką su tekstu „NEBESIŲSTI“, tačiau tai nepadėjo. Dar neradau kito būdo kaip būtų galima atsisakyti šių pranešimų.

Gera žinia tai, jog apie savo pageidavimus galima išreikšti jų pageidavimų sąraše. Raginu jus balsuoti už #39 „Nesiusti laiško „“Jūsų pasiūlymas iškrito iš aukcijono““ kaskarta suveikus KPS. Siųsti tik vieną, kai pasibaigia visi KPS. +6″, jog šis nepatogumas būtų išspręstas.

Kitas malonus aspektas yra tai, jog „sueina“ skaičiai. Galima labai aiškiai matyti kiek buvo uždirbta palūkanų, t.y. kokia yra tiksli finansinė grąža.

Išvados

Į šią platformą rekomenduočiau investuoti visiems, kurie turi šiek tiek kantrybės ir laiko pasimokyti kaip ja naudotis. Tikiuosi, jog laikui bėgant platforma išpopuliarės ir sulauks pripažinimo netik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.